Unustasid parooli?



     
Sisseloginud kasutajatele märgistatakse automaatselt teksti piirkonnad, mis on muutunud alates viimasest lugemisest. Lisandunud osa on roheline, eemaldatud osa punane.
Lisaks märgistatakse sisseloginud kasutajatele menüüs täiendavate värvide abil artiklid, mis on kasutajal loetud (hall), ning artiklid, mis on peale lugemist täienenud (roheline).

   

     

Pealkiri :
Id (lühend aadressiribale) :
Autor ja viimase muudatuse autor :
Loomise aeg ja viimane muudatus :
Teksti pikkus :
Luba ligipääs ainult kasutajanimedele (eralda komadega). Autoril on alati ligipääs. :




Sotsiaalsed tehnoloogiad
 
See lehekülg ei räägi masinatest või programmidest, vaid suhtlemismeetoditest või sotsiaalselt orienteeritud projektidest.
 
Center for Nonviolent Communication (listid) (NVC, ehk eesti keeli VVS - Vägivallavaba suhtlemine või "elu keel". Nimi pole kuigi hea, sisu on mahlakas. Või nagu sõber ütleb: "väga vahetu suhtlus".)
http://www.thenegotiationguru.com/ - Efektsete piltidega sait/blog läbirääkimiste teemal, viite eest tänu Uku Visnapuule
http://www.mediarcom.com/uk/ - World Conflict Resolution Day 2009, October 15, 2009
http://www.complaintschoir.org/choirs.html - The Complaints Choirs. See the videos! :=) Otse Youtubes: http://www.youtube.com/watch?v=2w84qzHdEms
http://www.peacemagazine.org/198.htm - 198 Methods of Nonviolent Action (vägivallatud poliitilise tegevuse meetodid)
* http://www.nudges.org/ - Thaler and Sunstein demonstrate how thoughtful choice architecture can be established to nudge us in beneficial directions without restricting freedom of choice
 
 
Freecycle listid, poed ja turud
 
- saab soovida või pakkuda asju tasuta ära andmiseks 
* http://www.uusnoorus.ee/primitiiv/ - FreeCycle sarnane "pood" Tartus
 
 
Vaata ka:
 
* http://roland.pri.ee/wiki/quantum_voting - Kvantvangidel ei ole dilemmat
 
 
Sotsiaalpsühholoogia
 
* http://en.wikipedia.org/wiki/Lima_Syndrome - huvitav nähtus, Stockholmi sündroomi "vastand".
* http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Cialdini - mõjustamise psühholoogia 
 
 
Raamatud
 
* http://en.wikipedia.org/wiki/Blink_(book) - räägib kiirest asjaolude tajumisest, mis on tihti peaaegu alateadlik. Kirjeldatud nähtuste suur alahulk seondub sellega, kuidas inimesed omavahel tegelikult suhtlevad, ise seda märkamata või ise mõlemapoolselt(!) protsessile lausa hoopis muud iseloomustust arvates (ja see varjatud mõju võibki ilmneda alles pikema aja jooksul). Või mis moodi keegi teistele muljet jätab ja mis tagajärjed sellel on. Päris huvitav. Kohe hulk informatiivseid näiteid, kus olukordades teadmist neist suhtlemise dimensioonidest omaenda tegevuses arvesse võtta, või kus seda kiire tajumise nähtust saab kasulikult rakendada teiste vaatlemiseks. Ja ka, kus mitte. Ja viimaks, kuidas seda võimet arendada. See raamat ei räägi instinktiivsel meetodil otsustamisest, vaid meid mõjutavate või teisi inimesi iseloomustavate nüansside tajumisest.
 
 
Tehnilise tehnoloogia võimalustest
 
* http://www.ted.com/talks/gordon_brown.html - Gordon Brown: Wiring a web for global good

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kommentaarium spämmi tõttu ajutiselt välja lülitatud





Teised tekstid samas jaotuses:  ||  Transhumanism  ||  Keskkond  ||  Aitan  ||  



  Saada kiri