Unustasid parooli?



     
Sisseloginud kasutajatele märgistatakse automaatselt teksti piirkonnad, mis on muutunud alates viimasest lugemisest. Lisandunud osa on roheline, eemaldatud osa punane.
Lisaks märgistatakse sisseloginud kasutajatele menüüs täiendavate värvide abil artiklid, mis on kasutajal loetud (hall), ning artiklid, mis on peale lugemist täienenud (roheline).

   

     

Pealkiri :
Id (lühend aadressiribale) :
Autor ja viimase muudatuse autor :
Loomise aeg ja viimane muudatus :
Teksti pikkus :
Luba ligipääs ainult kasutajanimedele (eralda komadega). Autoril on alati ligipääs. :


Teekond >> Filosoofia >> Loovus >> Vabaduse piirkonnad


Vabaduse piirkonnad
 
Aga järgnev jutt on arusaadavam, kui teed eelnevalt ruudu jagamise ülesande. Viimane näitlikustab ideed: http://roland.pri.ee/wiki/dividing_the_square
 
"harilikum" loovus: maailma asjade, põhjuslikkuste ja instrumentaalsuste voolus on piirkondi, kus võid teha mida tahad (või mida tahes). Ning hea loovuse korral on nendes piiratud piirkondades lõputu maht vabadust. Pole olulist näidustust, ega vastunäidustust nendeks tegevusteks. 
Mul on selle kohta üks praktiline näide, "loovusülesande" kujul, mida tavaliselt küll aga lahendatakse minu meelest viisil, mis ei ole tegelikult loovusega seotud, kuigi nii arvatakse, ja selle ülesandega saab samas õnnekombel lisaks teha tegelikult hulga veel huvitavamaid asju. See on oluline esile tõsta, kuna selgitab erinevust intellektil ja loovusel. Aga seda ma ei saa kohe siin lühidalt seletada, see võitab veidi aega ja parem on interaktiivselt osaleda.
 
 
 
 
Ruudu jagamise ja vabaduse piirkondade metafoori edukat rakendamist illustreerib näiteks järgnev video:
http://www.youtube.com/watch?v=I15rCluWLac - Tim Minchin - Dark Side from 'So Live'
 

kommentaarium spämmi tõttu ajutiselt välja lülitatud




Teekond >> Filosoofia >> Loovus >> Vabaduse piirkonnad




  Saada kiri