Sina

Loomult oled sa usaldav inimene, kuid elu on sind õpetanud olema ettevaatlik. Kõigest kahele-kolmele inimesele söandad sa usaldada oma kõige salajasemad mõtted, kuid isegi seejuures tunned sa alati, et sa pole kõike südamelt ära rääkinud. Sa oled aru saanud, et enamasti on inimene väljapääsmatult üksi, kuid sa oled sellega juba peaaegu et leppinud ning oled rõõmus, et on olemas vähemalt inimesed, kellega koos olles võib selle unustada.

Sa oled küllaltki kangekaelne, kuid su tahe veab sind aeg-ajalt alt ja sa elad seda rängalt üle. Sa tahaksid olla enesekindlam, on hetki, mil sa lihtsalt põlgad ennast oma ebakindluse pärast - sa saad ju aru, et sisuliselt ei ole sa teistest halvem. Sa oled mõnikord ärritunud, vahel ei suuda sa end talitseda, eriti lähedaste inimestega suheldes, pärast aga kahetsed endast väljamineku hetki.

Ei saaks öelda, et sa ei oleks egoistlik, mõnikord oled sa seda isegi väga, kuid samal ajal oled sa võimeline end unustama ja tegema paljutki teiste heaks ning kui heita pilk su elule tervikuna, siis on see arvatavasti mitmes suhtes enda ohverdamine nende heaks, kes on su kõrval. Mõnikord näib sulle, et sind kasutatakse kavalalt ja despootlikult ära, sind valdab jõuetu viha. Palju jõudu kulub argielule, tüütutele igapäevatalitustele, paljud eeldused jäävad realiseerimata, mis seal rääkida...

Sa näed juba ammu, kui palju on inimestes valet, kui palju toimub kurnavaid ja mitte kellelegi vajalikke farsse, kui palju on tühist askeldamist ja lootusetut nürimeelsust - kõik see on su kõrval, sa osaled selles kõiges ja tunned vastikust - aga siiski kuskil, peaaegu teadvustamatult säilib sinus usk tõelisesse, see võib iga hetk välja murda.

Sa oled enesearmastaja ja kergesti solvuv, kuid enamasti suudad seda varjata. Sulle on omane tunda kadedust, sa ei tunnista seda isegi endale alati, kuid sa oled võimeline tundma rõõmu teiste inimeste edu üle, sulle lähedaste ja sümpaatsete inimeste edu üle.

Aitab küll. kas tundsid end ära? Jah, jah, just sina, kes sa praegu neid ridu loed. Kuidas ma su kohta kõik teada sain? Kas tead, mõnede väikeste telepaatiliste nõksudega. Kui aga rääkida tõsiselt siis võtsin kätte ja kirjutasin maha esimese ettejuhtunud inimese pealt, arva ära, kes see on? Lihtsalt panin kirja, mis mulle pähe tuli, nähes oma silme ees ainsat mudelit - noh, kui soovid, siis iseennast. Või mitte iseennast, see on ükspuha.
 
 

Isiksus varastati ära,
Vladimir Levi "Ego ehk surma profülaktika. Hüpnotisööri pihtimus"